Menu Close

Literatūros pamoka – spektaklis „Vakaro jausmų sauja“

Visagino kultūros centro teatro grupė „Rimti“gražų penktadienio vakarą pakvietė į atvirą literatūros pamoką – spektaklį „Vakaro jausmų sauja“ (rež. Gražina Karlaitė) skiriamą Vytautui Mačerniui – jauniausiam lietuvių literatūros klasikui, naujosios lietuvių poezijos pradininkui.

Mačernio kūryba – didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Jam rūpėjo dūžtančios formos ir aukštosios akimirkos, kas aktualu ir šiandien, kai pasaulis pradeda slysti iš po kojų. Mačernis sakydavo draugams, jog turime mokėti gyventi ir dūžtančiose formose.

Spektaklyje panaudoti fragmentai iš Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos“. Nuskambėjo ir dainos premjera, kurią sukūrė zarasietis Viktoras Lapėnas ir kompozitorius Vitalij Neugasimov.

Įvadinį pranešimą skaitė Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Vilija Violeta Gediminskienė. (Išrašas iš spektaklio pristatymo)

Mes, 4cg klasės mokiniai ir mokytojos Lina Davydova ir Edita Kucina, džiaugiamės kartu su visais, galėdami bent trumpam pasinerti į poeto gyvenimo ir poezijos pasaulį, pažinti amžinąsias vertybes, pajusti nūdienos pasaulio ir poeto dūžtančių formų ritmą.